Profilaktyczne i terapeutyczne działanie wodoru molekularnego w chorobach oczu i urazach związanych ze stresem oksydacyjnym

Stres oksydacyjny inicjuje, towarzyszy i przyczynia się do rozwoju wielu chorób i urazów człowieka, w tym chorób oczu. Reaktywne formy tlenu (RFT) mogą generować stres oksydacyjny poprzez nadmierną produkcję RFT i / lub zmniejszone fizjologicznie występujące przeciwutleniacze. Aby zastąpić te osłabione przeciwutleniacze, potrzebne są substancje o skutecznych właściwościach przeciwutleniających, które hamują stres oksydacyjny i umożliwiają gojenie. Wodór cząsteczkowy (H 2 ) jest bardzo odpowiedni do tego celu ze względu na jego wyjątkowe właściwości. H2jest jedynym przeciwutleniaczem, który przekracza bariery krew-mózg i krew-oko. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi molekularnemu szybko przenika przez tkanki i skutecznie usuwa RFT, głównie rodniki hydroksylowe i nadtlenoazotyn. Oprócz działania przeciwutleniającego, H 2 wykazuje również właściwości przeciwzapalne, przeciwapoptotyczne, cytoprotekcyjne i mitohormetyczne. Istotną zaletą H 2 jest jego nietoksyczność, nawet przy stosowaniu w wysokich stężeniach. W niniejszym przeglądzie przedstawiamy wyniki badań wykorzystujących H 2 w leczeniu chorób oczu związanych ze stresem oksydacyjnym. Wyniki te, uzyskane na zwierzętach doświadczalnych, a także w badaniach klinicznych na ludziach, pokazują, że tłumienie stresu oksydacyjnego przez H 2leczenie prowadzi do zapobiegania lub poprawy chorób oczu. W ciężkich chorobach zwyrodnieniowych H 2 spowalnia postęp choroby.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30773939/

Okulary wodorowe RAINBOW

Okulary RAINBOW spełniają dwie funkcje:
1. Podają wodór bezpośrednio do oka. Wodór jest podawany w objętości określonej przez generator wodoru.
( Sprawdź jaki generator możemy zaproponować TUTAJ)
2. Wodór podawany jest również donosowo, spełniając rolę inhalatora, w tym samym czasie.
Okulary są szczelnie dopasowane do twarzy osłoną gumową, nie pozwalającą wydostawać się wodorowi na zewnątrz, poza okulary.


Okulary wodorowe RAINBOW zapakowane są w praktyczny ochronny futerał. Do zestawu dołączona jest kaniula doprowadzająca wodór do okularów i do nosa.

Żeby móc korzystać z okularów wodorowych należy zaopatrzyć się w GENERATOR WODORU


CENA OKULARÓW WODOROWYCH RAINBOW:

CENA 1199 zł brutto