Najnowsze odkrycia – COVID-19
INHALACJE WODOROWO TLENOWE LECZĄ POCOVIDOWE ZAPALENIE PŁUC!

Najnowsze badania i dowody zawarte w tej książce „Hydrogen-oxygen Inhalation For Treatment Of Covid-19: With Commentary From Zhong Nanshan” pokazują, że jest to absolutnie fantastyczna wiadomość dla wszystkich chorych, ale także i dla tych, którzy woleliby nie zachorować na tą, ani inną chorobę i wzmocnić swój organizm poprzez odkwaszenie go wodorem.
Jak czytamy z opisu:
„Zapalenie płuc wywołane przez COVID-19 pustoszy świat. W obliczu braku specjalistycznego leczenia z powodzeniem opracowano nowatorską formę inhalacji wodorowo-tlenowej. Wodór molekularny, bardzo bezpieczny gaz fizjologiczny, okazał się być w stanie zmniejszyć uszkodzenia płuc spowodowane przez wirusy, w tym COVID-19, zniwelować duszność! Do z powodu jego leczniczych właściwości biologicznych tego sprzyja wyzdrowieniu z innych chorób. W tej książce opisano innowacyjną formę leczenia, od teorii do praktyki i obszernie omawiana jest racjonalność tego nowego leczenia zapalenia płuc COVID-19.  Sposób ten jest idealny nie tylko dla lekarzy, ale także dla ogółu społeczeństwa, ponieważ dostarcza nowej wiedzy oraz skutecznych metod leczenia i rehabilitacji w walce z tą wysoce zakaźną chorobą.”

Wodór molekularny to ogromny krok medycyny naprzód.

Jak wskazują badania japońskich naukowców,  inhalacja czy nawadnianie wodorem, będą doskonałym narzędziem pracy dla lekarzy i pacjentów, którzy wspólnie walczą z chorobami przewlekłymi.

Badania potwierdziły wcześniejsze przypuszczenie, że wodór redukuje stres oksydacyjny w przypadku różnorodnych zaburzeń oraz w układach narządów. Jako przykład wymienić możemy: układ trawienny, sercowo-naczyniowy i oddechowy. Istnieją setki naukowych publikacji, mówiących o terapeutycznych właściwościach wodoru molekularnego. Również NASA bada wodór molekularny, jako składnik ochrony astronautów przed promieniowaniem.

Naukowcy którzy badali właściwości przeciwnowotworowe wodoru, stosowali go w połączeniu z hipertermią w 42 stopniach Celsjusza. Wyniki potwierdziły, że jest to silny środek przeciwnowotworowy. Terapeutyczne właściwości wodoru wzrastają, w obecności konkretnych katalizatorów lub ciepła. Tak więc z pewnością powinien być stosowany w przypadku raka i innych poważnych chorób.

Dobroczynny i leczniczy wpływ wodoru molekularnego potwierdzają liczne BADANIA.

PROZDROWOTNE DZIAŁANIE WODORU

W 1975 r., wydziały biologii i chemii z prestiżowego Baylor University i Texas A & M opublikowały artykuł w pierwszym recenzowanym czasopiśmie Science, na temat potencjalnego zastosowania wodoru cząsteczkowego w medycynie. Jednakże zainteresowanie świata medycyny potencjałem terapeutycznym wodoru nastąpiło dopiero 2007.

W tymże roku w Nature Medicine ukazał się artykuł, który dowodził, że molekularny wodór posiada selektywne działanie antyoksydacyjne i antyapoptotyczne.

W ciągu następnych siedmiu lat ukazało się ponad 500 artykułów na ten temat. Wodór molekularny jest najmniejszym i najlżejszym pierwiastkiem. Istnieją trzy główne jego właściwości, które wyjaśniają efekty terapeutyczne wodoru.

1. Wodór molekularny może łatwo przenikać do przestrzeni subkomórkowych, zmniejszając poziomy cytotoksycznych rodników tlenowych i chroniąc DNA, RNA i białka przed stresem oksydacyjnym.
2. Wodór molekularny wyzwala również aktywację dodatkowych enzymów antyoksydacyjnych, np. glutationu, dysmutazy ponadtlenkowej, katalazy i białek cytoochronnych organizmu.
3. Cząsteczkowy wodór może pozytywnie wpływać na metabolizm komórek, ekspresję genów, działać przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i przeciwapoptotycznie.

Odkryto, że uzdrawiające źródła w Nordenau (Niemcy), Tlacote (Meksyk) i Hita Tenryosui (Japonia) zawierają rozpuszczony wodór. Istnienie wodoru cząsteczkowego w tych źródłach może być wynikiem reakcji wody z metalami ziem alkalicznych lub z cząsteczkami bakterii wytwarzających gaz wodorowy. Niektóre z bakterii w naszym przewodzie pokarmowym wytwarzają gazowy wodór z niestrawnych włókien, co może być kolejnym powodem, dla którego dieta bogata w błonnik zmniejsza stan zapalny i ma pozytywny wpływ na układ sercowo – naczyniowy oraz przynosi inne korzyści zdrowotne.

Wypita woda bogata wodór jest absorbowana w jelicie w ciągu 1 minuty i rozprzestrzenia się w całym ciele w ciągu 10 minut, gdzie działa w celu usuwania wolnych rodników i zapobiegania uszkodzeniom komórek. Każdy łyk wody bogatej w wodór wypełni Twoje ciało trylionami cząsteczek wodoru. Inhalacje wodorowe działają jeszcze szybciej i skuteczniej!

Wodór molekularny nie wykazuje toksyczności, ponieważ produktem ubocznym reakcji neutralizacji rodników jest woda. Każda cząsteczka H2 neutralizuje rodniki hydroksylowe na dwie cząsteczki H2O nawadniające Twoje komórki. Ta woda zostanie wypłukana z ciała wraz z potem i moczem. Dlatego właśnie cząsteczka wodoru ma potencjał terapeutyczny o dużej mocy.

Wodór to nowatorskie i innowacyjne narzędzie terapeutyczne, które może być stosowane podobnie jak dożylna terapia witaminą C i może być używane codziennie. Niewątpliwą zaletą, jak wspomniano wcześniej, jest niewielki rozmiar cząsteczki wodoru. Może on łatwo przeniknąć do ludzkich komórek i mitochondriów.

Korzyści zdrowotne wynikające z inhalacji wodorem:
· jest przeciwutleniaczem i zapobiega uszkodzeniom mózgu,
· pomaga w pielęgnacji skóry i redukuje zmarszczki,
· tłumi stan zapalny,
· zmniejsza zmęczenie mięśni, deficyty motoryczne i zwyrodnienie mięśni,
· zapobiega zespołowi metabolicznemu,
· pomaga w utracie wagi,
· poprawia funkcję mitochondrialną,
· pomaga w walce z cukrzycą,
· może leczyć kwasicę metaboliczną,
· może zapobiegać powstawaniu raka,
· zmniejsza skutki uboczne leczenia raka,
· poprawia zaburzenia czynności pęcherza,
· jest ochroną kardio,
· chroni oczy,
· zapobiega utracie słuchu,
· zwalcza alergię,
· poprawia stan nerek,
· chroni wątrobę,
· wspomaga pracę jelit,
· chroni płuca,
· łagodzi ból,
· może wydłużyć żywotność,
· jest antybakteryjna i wspiera zdrowie jamy ustnej.

Wodór molekularny H2 w leczeniu cukrzycy i otyłości

Stres oksydacyjny jest jedną z istotnych przyczyn wielu chorób, w tym cukrzycy i otyłości. Dowiedzione to zostało w badaniach na myszach. Przez 18 tygodni za pomocą tomografii komputerowej mierzono im ilość tłuszczu w tkankach. W grupie pierwszej myszy piły wodę bez zawartości wodoru. W drugiej i trzeciej piły wodę nasyconą wodorem odpowiednio w 100% i 10%. W początkowej fazie doświadczenia przyrost wagi wszystkich zwierząt był podobny. Jednak w dalszym czasie trwania eksperymentu, myszy z I grupy stopniowo przybierały na wadze, w II i III wzrost masy był znacznie mniejszy. W 18-tym tygodniu myszy, które piły wodę 100% nasyconą wodorem były chudsze, a ich masa znacząco mniejsza niż u myszy, które piły zwykłą wodę. Badanie to pokazało, że wodór stymuluje przemianę energii, co powoduje obniżenie przyrostu ilości tłuszczu w tkankach. Na zakończenie wykonane zostały biochemiczne badania krwi. Stężenie glukozy i insuliny w osoczu było istotnie mniejsze w grupie, której podawano wodę w pełni nasyconą wodorem. Znacząco mniejsza była ilość triglicerydów, również w grupie, która piła wodę nasyconą wodorem w 10%. Badanie wykazało, że wodór hamuje hiperglikemię i hiperinsulinemię.

Inhalacje wodorem molekularnym dają jeszcze lepsze efekty, gdyż dostają się bezpośrednio do wszystkich komórek naraz!!! Bez przechodzenia przez przewód pokarmowy!