Wybór inhalatora wodoru

Oto trzy punkty które powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze inhalatora wodoru:

Punkt.1 Metoda wytwarzania wodoru.
Istnieją dwie główne metody produkcji wodoru

  1. Metoda elektrolizy
  2. Metoda rozkładu termicznego
    Istnieją różnice w elektrodach stosowanych w metodzie elektrolizy, elektrolicie i mechanizmie produkcji, ale najlepiej wybrać właśnie metodę elektrolizy. Dlaczego?

Powodem jest to, że metoda rozkładu termicznego ma trzy główne wady.

Pierwszą z nich jest fakt, że istnieje wysokie ryzyko wypadku. Kiedy
temperatura wzrasta do 600–750 stopni, a wodór zostanie skoncentrowany do niebezpiecznych wartości istnieje ryzyko wybuchu. Wodór jest palny tylko w temperaturach powyżej 527 ° C. Oczywiście, generatory korzystające z tej metody powinny być zaprojektowane tak, aby nie doszło do wypadków przy normalnym użytkowaniu.

Drugim powodem są wysokie koszty eksploatacji.
Koszt energii elektrycznej jako źródła ciepła jest wysoki (zużycie energii 800-1000 w)
Do tego jest trudny w obsłudze. Po włączeniu zasilania trzeba czekać 20-30 minut, aż generator osiągnie odpowiednią temperaturę. A po pracy tyle samo czasu w celu schłodzenia.
Niestety nie ma funkcji zachowania ciepła, jeśli maszyna nie jest używana, więc przy ponownym użyciu znowu musimy włączyć i poczekać, aż się rozgrzeje.

Z drugiej strony , metoda elektrolizy ma wiele ważnych cech:

Na pewno jest to wysoki poziom bezpieczeństwa.
Ciepło jest stosunkowo niskie, a zużycie energii ograniczone, więc ryzyko wypadków w układzie elektrycznym jest niewielkie, co jest powszechne w urządzeniach elektronicznych.
Po drugie, koszty eksploatacji są niskie.
Pobór mocy wynosi około 150 W, a elektrody itp. zależą od wyposażenia.
No i ostatecznie jest bardzo łatwy w obsłudze.
Można go używać w ciągu 1 sekundy po włączeniu najkrótszego przełącznika (około 1 minuty w zależności od urządzenia)

Punkt – 2. Stężenie i czystość wodoru
Z medycznego punktu widzenia już 1-4% wartości stężenia czystego wodoru w warunkach szpitalnych, kiedy przez maseczkę podawany jest tylko wodór, jest normą bezpieczną i skuteczną w leczeniu. Jednak okazuje się, że przy odkrytych inhalacjach wodorowych, przez nos (rurkę donosową) wdychamy wodór, ale przez usta tlen. Mieszanka ta, jest doskonałym połączeniem terapeutycznym. W konsekwencji do naszego orgaznimu dostaje się lecznicza dawka wodoru.
Idealnie jest, kiedy czystość podawanego wodoru wynosi 99,99%.
Przy takiej czystości gazu, generator można używać zarówno w szpitalu, klinice, salonie fizjoterapii, czy kosmetyce ale także w domu.

Punkt 3. – Długość życia generatora
Inhalatory wodoru (generatory wodoru) nie są tanim sprzętem, dlatego warto sprawdzić jak długo będą nam służyć.
Zwykle „długość życia = cena”, ale czasami lepiej to sprawdzić.

Jeśli kupimy maszynę ze względu na niską cenę, a parametry są podobne bądź te same, do droższego sprzętu ( np. ilość podawanego wodoru), może się okazać, że posłuży nam 2000 – 3000 godzin.

Ale są też takie generatory, których żywotność jest długa i może wynosić od 6000 – 8000 godzin. Jednak ich cena jest nawet kilkukrotnie wyższa od tańszych modeli.

Cóż, przed zakupem sprzętu, zlecamy rozejrzeć się po rynku i sprawdzić dostępną ofertę w kontekście sposobu wytwarzania wodoru, ilości i czystości podawanego gazu oraz kosztu czasu użytkowania generatora ( inhalatora).
Życzymy dokonania najlepszego dla Was wyboru !